SYMRNA GIANTS

Hikayemiz 2001 yılında başladı.
Hediye olarak bize getirilen Alabay cinsi bir köpek olan Yogi ile aramızda zamanla tarifi güç bir bağ oluştu. Irkının özellikleri doğrultusunda onun eşsiz ve sadık bir dost olduğunu anlayıp onunla ilgili her şeyi öğrenmeye gayret ederken; öğrendiklerimiz ve edindiğimiz tecrübelerle bu ırkın ve yakın akrabalıkları nedeniyle bu ırka çok benzeyen Kangal ırkının üretimine başlamaya karar verdik.

SMYRNA GIANTS; sizi, yani bağlı olduğu aile fertlerini dışarıya karşı koruyan, alan koruma ve sürü köpekleri olan sadık dostlarımız KANGAL ve ALABAY ırklarının üretimi için kuruldu.

ALABAY ırkı ile edindiğim tecrübe sonucu, yaşadığımız eşsiz güven duygusunu, tüm köpek severlerin  yaşamasını istedik. Bu sebeple Türkiye’de tanıtımının yapılması için yola çıktık.

2001’den yaklaşık 2010 yılına kadar bir amatörden profesyonele evrildik. 2010 yılından sonra olması gereken standartları sağlayarak üretim hattını zenginleştirip üretime geçtik.

İzmirli Devler
Irksal özellikleri nedeni ile çok güçlü olmalarının yanında, koruyucu ve sahiplenen türler olan Alabay ve Kangallar bizim için birer dev. İzmir’de başlayıp tüm dünyaya uzanmasını hayal ettiğimiz hikayemizin devamına yakışacak bir isim belirlemek istedik. Bu sebeple seçtiğimiz isim: Symrna Giants.